K1 Yetki Belgesi

K1 karayolu taşımacılıkta gerekli olan bir belge türüdür.Bu belge ile kargo taşıma ve şehirlerarası farklı taşımalar yapmak için çok gerekli olan bir belge türüdür ve verişi farklı amaçlar gerektirmektedir.

k1 örnek görseli

K3 Yetki Belgesi

K3 sürücü belgesi eşya taşınma işlemi için nakliye firmasının sahip olması gereken bir belgedir.Bu belge sahibi olan firmalar ev eşyası ve ofis eşyalarını şehiriçi ve şehirlerarası taşımasını yapabilmektedir.

SRC Sürücü Belgesi

Ülkemizde nakliye sektörü mevzuatı geregi gerekli olan SRC sürücü belgesi ile nakliyat kamyonlarını sürebilmesi için gerekli olan bir Belge türüdür.Bu belge olmadan kimse nakliye sektöründe araç kullanamaz.

src örnegi

İrsaliyeli Fatura

Nakliye firmasi yaptığı taşımanın ardından hizmet karşılığında müşterisine fatura vermek zorundadır.Taşıma içinde irsaliye kaydı oluşturmak zorundadır.Yasal cercevede bu iki belge birleştirilerek irsaliyeli fatura olmuştur.

fatura örnegi

Vergi Levhamız

Bir nakliye firmasının ülkemizde faliyet gösterebilmesi için vergiye tabi olması şarttır.Vergi verdiğine dair belgeyi bulundurarak yasal cervede ülkemide hizmet sunabilmektedir.Şirketimizde vergi levhamız ile ülkemizde vergiye tabidir.

Vergi levhamiz